جستجو محصولات و مطالب
plg_search_sppagebuilder
جستجو - تماس ها
جستجو - خبرخوان ها
جستجو - وب لینک ها
دارای اطلاعات مفید برای پوستی زیبا و سالم.
در این بخش بعضی از قواعد علمی و پزشکی به صورت ساده و قابل فهم بیان می شود. اطلاعات در مورد پایه مراقبت های درماکازمتیکس ارائه می شود.


آکنه
نوجوانان مبتلا به آکنه
آکنه، یک بیماری هورمونی(آندروژن=هورمون مردانه)، التهاب پوستی است که در بلوغ و رو به بزرگسالی به وجود می آید. علائم آن جوش های سر سیاه(کومدون) است که برافروخته می شود و که منجر به پاپول می شود.
امروزه تغییرات پوست و داشتن آکنه در بزرگسالان بالای 30 سال در حال افزایش است. این شرایط به عنوان "جوش دیر موقع" شناخته می شود. فاکتورهایی مثل استری، فیزیکی و روانی، مراقبت های پوستی اشتباه و تغییرات هورمونی به عنوان دلایل این مشکل شناخته شده است. جوش دیر موقع اغلب در پوستهای مختزل با مناطق خشک دیده می شود تا در پوستهای چرب.
مراقبت های عمومی درماکازمتیک

مراقبت های عمومی که مناسب یک نوع پوست خاص باشد بسیار مهم است مخصوصا برای پوستهای مستعد آکنه. محصولات نامناسب می تواند شرایط پوست شما را بدتر کند. قانوناً تمیز کردن صورت صبحها و شب ها کافی است. تمیز کننده های مناسب تمیز کننده هایی هستند که چربی را کنترل کنند و اثر ضد میکروبی داشته باشد. تمیز کننده ها باید بعد از استفاده با آب شستشو داده شوند. تمیز کردن صورت با آب تنها کافی نیست چون نمی تواند ترشحات سبون چربی را از بین ببرد.
تونر روشن کننده صورت می تواند بعد از تمیز شدن صورت استفاده شود تا تمامی سبوم ها را از بین ببرد. الکل، مواد ضد التهابی و جایگزین ها برای پاک کردن پوسته پوسته صورت برای پوست های مستعد آکنه مناسب هستند. این مواد به تونرها اثر ضدعفونی کنندگی می دهند، گردش خون را تحریک می کندو پوست را تازه و با طراوت می کند.
محصولات مراقبتی که پس از تمیز کرن پوست استفاده می شود باید پوست را خنک کند و تسکین دهنده باشد و احساس خشکی پوست را از بین ببرند. باید رطوبت پوست را افزایش دهند و عملکرد حفاظتی داشته باشد. محصولاتی که پایه ی روغنی کمی دارند مثل امولسیون ها که پایه آبی زیاد و پایه روغنی کمی دارند و به خصوص ژل ها محصولات مناسبی هستند. در مقابل این برای جوش های دیر موقع ،که زمانی به وجود می آید که پوست مختلط باشد و در یک جاهایی خشک یا چرب باشد، محصولات باید شامل مواد تشکیل دهنده مراقبتی کافی باشد و بیشتر باید از کرم استفاده شود تا ژل.
محصولات مراقبتی برای پوستهای لک دار و جوش دار باید خواص کراتولیتیک و ضدعفونی کنندگی داشته باشد. باید بتوانند سلول مرده پوست را از بین ببرند. با این حال محصولات این نوع پوستها باید بسیار ملایم و سازگار با پوست باشد در غیر این صورت به پوست صدمه می زند. فاکتور مهم در این محصولات PH است. اگر خیلی کم باشد یعنی بیش از حد اسیدی باشد در طولانی مدت باعث خارش پوست می شود.
عصاره سیج باعث افزایش ترشح سبوم می شود. مواد تشکیل دهنده دیگر مثل بیسابولول و الانتوین که خاصیت ضدالتهابی و بازسازی کنندگی دارند نیز مناسب است.

لایه بردارهای معمولی نیز در بهبود شرایط پوستی مسمر ثمر هستند. استفاده از لایه بردار های ملایم اسیدی با PH ،که خیلی اسیدی نباشد، برای استفاده در مناطق خاصی از پوست که نیاز به لایه برداری دارد توصیه می شود.

توصیه های مراقبتی ددوسنس
مراقبت عمومی: پیوردرم
مراقبت مکمل ضد پیری: اکتوئین آنتی ایجیگ فوید
مراقبت برای مناطق خارش دار و جوش دار: پیوردرم آنتی بلمیش رول آن
مراقبت در برابر آفتاب: ژل آفتاب با SPF15/ ژل آفتاب با SPF25
آلرژی/ پوستهای مستعد آلرژی
پوستهای مستعد آلرژی به سرعت به مواد گوناگون مثل لوازم آرایش عکس العمل نشان می دهد. ظاهر مناطق مبتلا به آلرژِی خارش دار، قرمز، بعض وقت ها ورم کرده، دارای جوش های نوک تیز، تاول یا کهیر دار و پوسته پوسته است. آلرژی به اسانس، نگهدارنده ها، کرم ها و رنگ ها از آلرژی های شایع هستند.
مراقبت های عمومی درماکازمتیک

محصولات مراقبتی برای پوست های مبتلا به آلرژی باید شامل موادی باشد که بسیار سازگاز با پوست باشد و پتانسیل لازم برای ایجاد آلرژی را نداشته باشد. این محصولات باید فاقد عطر، نگهدارنده و رنگ باشد. پایه های کرمی باید خیلی زیاز با پوست سازگاری داشته باشد. این موضوع بسیار مهم است که این محصولات باید پوست را صاف کنند و مقاومت پوست را افزایش دهند.

توصیه های مراقبتی ددوسنس
پوستهای نرمال و خشک: پروبالانس

پوستهای خشک: اکسترودرم

Copyright © 2016 - ® تمامی حقوق برای ددوسنس محفوظ است